Kalendarium ważnych wydarzeń dla polskiego ekosystemu przedsiębiorczości i innowacyjności w 2020 r.

Rodzaj publikacji: Raport

Rok wydania: 2021

Język: PL

więcej

Pobierz wybrany format publikacji:

Zobacz: Zasady korzystania z publikacji PARP

Publikacja zawiera wykaz najważniejszych wydarzeń w obszarze przedsiębiorczości, które miały miejsce w Polsce w 2020 r.

Wybuch pandemii i walka z jej skutkami spowodowała, że był to rok bezprecedensowy. Przedsiębiorstwa musiały funkcjonować w nowych, najtrudniejszych od kilkudziesięciu lat, warunkach. Kryzys dotknął szczególnie te branże, które zaprzestały prowadzenia działalności lub ją ograniczyły. Wśród nich znalazły się: gastronomia, turystyka, hotelarstwo, branża eventowa, jak również handel (centra handlowe). Nigdy wcześniej instytucje publiczne nie uruchomiły tak dużego wsparcia finansowego w ramach ratowania płynności rodzimych firm. Już w marcu ruszyła Tarcza Antykryzysowa, na którą składały się kolejne jej odsłony (tarcze od 1.0 do 6.0 oraz Tarcze finansowe 1.0 i 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju). Uzupełnieniem tych rozwiązań jest m.in. Funduszowy Pakiet Antywirusowy. Stanowi zestaw działań, które mają poprawić kondycję polskiej gospodarki zmagającej się ze skutkami pandemii. Obejmuje nie tylko zmiany w prawie, zarówno polskim jak i unijnym, ale także fundusze.

Powrót gospodarek do poziomów sprzed pandemii niewątpliwie zajmie lata, ale sytuacja lockdownu i różnego rodzaju restrykcji dała również impuls do wielu zmian, stworzyła warunki dodatkowego rozwoju niektórych branż, zrewolucjonizowała sprzedaż i rynek pracy.

COVID-19, choć miał wiele negatywnych następstw, stał się bodźcem technologicznych zmian. Przedsiębiorcy, by odnaleźć się w nowych warunkach, musieli postawić na pracę zdalną, automatyzację i cyfryzację. Innowacje okazały się niezbędne do przetrwania.

Zapraszamy do lektury!

Spis treści

.

Inne publikacje, którę mogą Cię zainteresować

Jak zwiększyć poziom cyfryzacji w firmie? Poradnik dla MŚP

Raport

Jak zwiększyć poziom cyfryzacji w firmie? Poradnik dla MŚP

Zobacz
Biuletyn Euro Info 9/2021

Poradnik

Biuletyn Euro Info 9/2021

Zobacz
Branżowy Bilans Kapitału Ludzkiego II – sektor IT

Raport

Branżowy Bilans Kapitału Ludzkiego II – sektor IT

Zobacz

Kilkaset kursów online i tysiące szkoleń stacjonarnych dla Ciebie

Inne dofinansowana, które mogą Cię zainteresować

+

Wyszukiwarka dofinansowań