14 czerwca 2021

Nowy kurs Akademii PARP „Kredytowe ABC dla MŚP”

Udostępnij

Uruchomienie działalności gospodarczej i jej prowadzenie niekiedy wymaga od początkującego przedsiębiorcy skorzystania z kapitału pochodzącego ze źródeł zewnętrznych. W tej sytuacji zarządzający firmą często rozpatrują możliwości, jakie dają im oferty kredytowe banków. Wydawać by się mogło, że głównymi czynnikami zachęcającymi przedsiębiorcę do wzięcia kredytu, jest rozwój firmy lub/i możliwość uzyskania środków na realizację działań bieżących przedsiębiorstwa. Okazuje się, że motyw wzięcia kredytu bankowego jest różny i może wynikać z wielu powodów. Jakich?

Zmierzenie się z trudnościami prowadzenia własnej działalności gospodarczej stanowi nie lada wyzwanie. Przedsiębiorcy często korzystają z pomocy banków, ponieważ chcą podjąć się działań inwestycyjnych, w ramach których ich firma będzie mogła sobie pozwolić np. na budowę nieruchomości czy zakup środków trwałych. Zdarzają się niekiedy sytuacje, w których firma zmuszona jest do spłaty swoich wcześniejszych lub przyszłych zobowiązań, a nie dysponuje obecnie wymaganą kwotą do uregulowania danego zobowiązania.

Czasami wpływ na podjęcie decyzji o wzięciu kredytu ma szereg czynników o podłożu emocjonalnym, takich jak nadmierne poczucie zagrożenia lub zbytnia pewność siebie. Czym powinna kierować się firma podejmująca decyzję kredytową? Na co powinna zwrócić szczególną uwagę analizując oferty kredytowe banków? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w nowym kursie Akademii PARP – „Kredytowe ABC dla MŚP”.Biorąc udział w kursie „Kredytowe ABC dla MŚP”, uzyskasz odpowiedzi na poniższe pytania:

  • Kiedy należy wziąć kredyt, a kiedy się go wystrzegać?
  • Co należy zrobić, aby dostać kredyt na jak najkorzystniejszych warunkach?
  • Jak bezpiecznie zaplanować prowadzenie działalności z kredytem?
  • Jak wybrać sposób finansowania? Jak oceniać oferty kredytowe?
  • Jak wybrać kredyt dla siebie i ocenić jego koszty?
  • Jak przygotować się do wzięcia kredytu – zadbać o pozytywną ocenę swojej firmy przez bank, historię kredytową, zdolność kredytową?

Kurs ukaże się już 14 czerwca 2021 r. na platformie edukacyjnej Akademii PARP. Więcej informacji na temat kursu znajduje się tutaj.

Kursy oferowane przez Akademię PARP są całkowicie darmowe, ukończenie każdego z nich daje możliwość uzyskania certyfikatu bez wychodzenia z domu.

Zapraszamy do zapisów już dziś.

Zobacz więcej podobnych artykułów